Squash dla początkujących - poradnik


Squash to fascynujący sport. Niektórzy mówią, że squash uzależnia - coś w tym jest - prawdopodobnie jeśli raz zaczniesz to sam/a tego doświadczysz.
Jednak aby pierwsze chwile ze squashem były ciekawą przygodą oraz żeby wynieść z niego jak najwięcej polecamy zapoznać się z podstawowymi informacjami prezentowanymi w tym poradniku.Nie mając wcześniej do czynienia ze squashem pewnie myślisz, że squash to bardzo szybka gra dla sprinterów a wygrywa ten kto potrafi szybciej biegać i mocniej przyłożyć piłką w ścianę. Nic bardziej mylnego. Squash to gra taktyczna i mocno techniczna. Można by nawet pokuśić się o stwierdzenie, że to gra umysłowa. Wygrywa ten kto opanuje umiejętność koncentracji na właściwych nawykach, schematach, regułach i taktyce.

Zobacz najlepsze kluby squash w Twojej okolicy. Wybierz najlepszy i umów się na grę. Możesz również przeglądać kluby wg. województw lub podając swoją lokalizację (kod pocztowy). Kluby squash Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław.kluby squash >>

 

Nie masz z kim zagrać? Znajdź partnera do gry w swoim mieście. Utwórz profil gracza, wypełnij kilka danych. Twój wpis automatycznie pojawi się w profilu klubu. Twoje dane kontaktowe są ukryte i widoczne tylko dla innych graczy zalogowanych w portalu.utwórz profil w portalu >>

wizyta w klubie squash

Pierwsza wizyta w klubie squash

Artykuł wyjaśnia jak się przygotować do pierwszej gry w squasha, o czym pamiętać, na co zwrócić uwagę, co kupić jaka rakieta squash, buty squash

zasady squash

Zasady squash – podstawy

Pierwsze chwile ze Squashem sprawiają tyle radości, że nie chce się myśleć o jakichkolwiek zasadach gry. Jednak ze względów bezpieczeństwa i polepszenia jakości gry, Ty i Twój partner powinniście poznać podstawowe zasady gry w squasha.

piłka squash

Jak dobrać piłkę squash do swojego poziomu

Piłka do squasha różni się dość znacznie od innych piłek sportowych. Na rynku można spotkać kilka modeli oraz typów piłek. Artykuł wyjaśnia jak dobrać piłkę do swojego poziomu gry.

let stroke squash

Bezpieczeństwo na korcie

Jedna z najważniejszych zasad w squashu mówi, że nigdy nie powinniśmy zagrywać piłki jeśli zachodzi ryzyko uderzenia rakietą lub piłką przeciwnika. Artykuł wyjaśnia terminy let i stroke oraz jak postępować w sytuacji przeszkadzania.

podstawowe odbicia taktyka

Zagrania w squashu - podstawy taktyki

Już od pierwszych chwil na korcie musisz unikać przypadkowości. Zagrania powinny być przemyślane i zaplanowane. Artykuł przedstawia podstawowe odbicia piłki które pomogą Ci prawidłowo zagrywać w różnych sytuacjach.

dyskusje forum porady squash

Skok do góry [g]