Wydarzenia / Turnieje / Imprezy

marz 19

W.KRUK Squash CUP

W dniach 19-20 marca w poznańskim klubie Squash Park odbędzie się Ogólnopolski Turniej Squash

miejsce: Squash Park, Poznań

W dniach 19-20 marca w poznańskim klubie Squash Park na Podolanach odbędzie się Ogólnopolski Turniej Squasha „W. Kruk Squash Cup” rozgrywany w kategoriach: OPEN, KOBIETY i JUNIORZY.

TURNIEJ

Turniejowi organizowanemu pod patronatem Polskiej Federacji Squasha nadano kategorię A, co oznacza, że należy on do najwyżej punktowanej klasy turniejów po Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Sponsorem turnieju jest znana poznańska firma jubilerska W. Kruk, zaś oficjalnym partnerem renomowana sieć hoteli Campanile oraz producent sprzętu tenisowego i squashowego - Prince Polska.

Rozgrywki w kategorii open po raz drugi w Polsce klasyfikowane będą przez Professional Squash Association (Związek Squasha Zawodowego), co umożliwia zdobycie w nim punktów liczących się do rankingu światowego. W związku z tym kategoria OPEN ograniczona jest wyłącznie do mężczyzn, posiadających polskie obywatelstwo. Losowanie odbędzie się w środę 14 marca, zaś rozgrywki w kategorii open wystartują w sobotę 19 marca i będą trwać cały dzień. Następnego dnia na ośmiu kortach mężczyzni będą kontynuować rywalizację o miejsca na podium, jednocześnie rozpocznie się również turniej kobiet i juniorów.

Rozgrywki

W zawodach może wziąć udział każdy kto posiada licencję zawodniczą PFS, przy czym kategoria OPEN jest ograniczona do 64 zawodników. Ranga i lokalizacja turnieju sprawiają, iż przyciągnie on ponad stu zawodników z całego kraju, w tym czołówkę męskiego i damskiego squasha w Polsce, co gwarantuje wysoki poziom gry i zaciętą rywalizację oraz interesujące widowisko. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez sponsorów. Squash Park zaprasza wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału oraz chętnych do obejrzenia rozgrywek tak emocjonującej dyscypliny jaką jest squash do przybycia w marcowy weekend na ul. Strzeszyńską 61 do najnowocześniejszego obiektu tego typu w Wielkopolsce.

Klub swoją działalność rozpoczął w 2009 roku i należy do rosnącego grona propagatorów squasha w Polsce. Stale rozbudowując swoją infrastrukturę klub stara się odpowiedzieć na zwiększający się popyt na tę dyscyplinę sportu, która obecnie w Polsce posiada kilkutysięczne grono adeptów. Swoją atrakcyjność i rosnącą popularność squash zawdzięcza przede wszystkim dostępnością dla wszystkich grup wiekowych oraz możliwości gry przez cały rok niezależnie od warunków pogodowych. Squash Park posiada ponadto doświadczenie w organizacji turniejów rangi międzynarodowej. W 2010 roku na jego kortach rozegrano European Nations Challenge Cup, czyli Drużynowe Mistrzostwa Europy, w których wzięły udział ekipy z różnych krajów rozwijających się. Oprócz możliwości gry w squasha, w klubie można nauczyć się gry od podstaw korzystając z pomocy wykwalifikowanych instruktorów.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do marcowego turnieju przyjmowane są do poniedziałku 14 marca do północy, kiedy nastąpi zamknięcie listy zgłoszeń. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu i harmonogramu można uzyskać na stronie internetowej klubu (www.squashpark.pl) oraz bezpośrednio w obiekcie.

Patonat Medialny nad imprezą objęła telewizja WTK oraz portale: e-poznan.pl, squash360.pl, nasquasha.pl, squashmasters.pl

Napisz nowy komentarz

Dodaj komentarz anonimowy lub utwórz profil

Skok do góry [g]